Original in English by John W. McCormick

Inżynier oprogramowania, sprzętu, inżynier i kierownik referatu były w drodze na spotkanie w Szwajcarii. Były one zjeżdżaniu ze stromych górskich drogach, gdy nagle hamulce na ich samochód zawiódł. Samochód careened niemal poza kontrolą w dół ulicy, odbijaniu się barierki, aż w końcu jakimś cudem mielone do halt skrobiąc wzdłuż stoku.

W samochodzie pasażerów, wstrząsane ale unhurt, teraz mial problem: były one utknęły w połowie drogi w dół górskiego w samochodzie bez hamulców. Jakie one były?

“Wiem,” powiedział kierownik referatu, “Niech mają spotkania, zaproponować pewną wizję sformułowania Misji, określić cele i poprzez proces ciągłego doskonalenia znaleźć rozwiązanie najważniejszych problemów i możemy być na naszej drodze.”

“No, no” – mówił inżynier sprzętu, “że będzie trwać zbyt długo, a poza tym, że metoda ta nigdy nie pracował wcześniej. Mam swoje Swiss Army nóż ze mną, a po chwili mogę rozbroić bolidu układ hamulcowy, wyodrębnić usterkę, Fix it i możemy być na naszej drodze.”

“dobrze”, powiedział inżynier oprogramowania, “Zanim zrobimy cokolwiek, sądzę, że powinniśmy pchać samochód z powrotem do szosy i zobaczyć, czy do niego dojdzie ponownie”.

Realizatorzy przyjmij Unix & C oszustwem

N I zapowiedź, która zaszokowała przemysł komputerowy, Ken Thompson i Dennis Ritchie i Brian Kernighan przyznał, że Unix system operacyjny i C język programowania stworzony przez nich jest pogłębiony kwietnia wzgardzonych dowcipem rozproszeni przez ponad 30 lat. W kuluarach ostatnich UnixWorld Software Development Forum, Thompson wykazała następujące:

“W roku 1969 AT&T miał właśnie kończy swoją pracę z GE/Honeywell/AT&T  projektu Multics. Brian i miałem właśnie rozpoczęła współpracę z wczesnej wersji Pascala od profesora Nichlaus Wirth’s ETH labs w Szwajcarii i byliśmy pod wrażeniem eleganckiej prostoty i mocy. Dennis miał właśnie skończyłem czytanie “Znudzonych Pierścieni”, a przezabawne filmu “parodiowaniu wielkiego tolkiena “Władca Pierścieni” trylogii. Jako lark, postanowiliśmy zrobić parodie z Multics środowiska i Pascal. Dennis i byli odpowiedzialni za środowisko pracy. Zajrzeliśmy na Multics i wprowadził nowy system będzie tak skomplikowanych i niejasnych, jak to możliwe, aby zmaksymalizować zwykli użytkownicy” poziom frustracji, nazywając ją Unix jako parodia Multics, jak również innych bardziej risqué aluzje. Następnie Dennis i Brian pracował na prawdziwie zakręcony wersji Pascala, tzw. ‘A’. Gdy znaleźliśmy inni byli naprawdę próbują stworzyć realne programy, możemy szybko dodano dodatkowe funkcje enigmatyczny i przekształcały się w B, BCPL i wreszcie C.

Mamy zatrzymany, gdy uruchomiliśmy czystej kompilacji na następującą składnię:

Dla(;P(“\n”),R–;P(“|”))for(e=C;e–;P(“_”+(*u++/8)%2))P(“|”+(*u/4) %2);

Myślę, że współczesne programiści starali się używać języka, który przyniósł takie oświadczenie zostało poza nasze rozumienie! Myśleliśmy ze współczuciem sprzedający do Sowietów, aby ustawić ich computer science progress wstecz 20 lat lub więcej. Wyobraźmy sobie nasze zaskoczenie, gdy AT&T i inne amerykańskie korporacje faktycznie rozpoczął próby użycia systemów Unix i C! Zajęło im 20 lat aby się rozwinąć na tyle doświadczenia, aby wygenerować nawet marginalnie przydatnych aplikacji za pomocą tego 1960’s technologicznych parodii, ale jesteśmy pod wrażeniem dzięki uporowi (jeśli nie rozwaga) ogólnego systemu Unix i C programisty. W każdym razie, Brianowi, Dennis i pracuję wyłącznie w Ada na Apple Macintosh w ciągu ostatnich kilku lat i czuję się naprawdę winni o chaos, zamieszanie i naprawdę złe przystosowanie, które wynikały z naszych głupich dowcipem tak dawno”.

Major Unix i C dostawców i klientów, m.in. AT&T, Microsoft, Hewlett-Packard, GTE, NCR, i DEC odmówiły komentarza w tej chwili. Borland International, wiodący dostawca Pascala i C narzędzia, w tym popularnego Turbo Pascal, Turbo C i Turbo C++ uznali, że podejrzany ten przez kilka lat i będzie nadal wzmacniać ich Pascal produkty i powstrzymanie dalszych wysiłków w celu opracowania C. rzecznik prasowy IBM zaklęty w niekontrolowanym śmiechem i musiałam odłożyć na pośpiesznie zwołanej konferencji prasowej dotyczącej losów RS-6000, jedynie informacją “VM będzie dostępna wkrótce Real teraz”. W niejasnych deklaracji, profesor Wirth z ETH institute i ojciec Pascala, e Modula 2 i OBERON Webera języki strukturalne, podała jedynie, że P. T. Barnum był prawidłowy.

 


 

Facet był skrzyżowania drogi jeden dzień kiedy żaba wezwała do niego, i rzekł: “Jeśli kiss me, I’ll przeobraża się w piękną księżniczkę.” – powiedział bent over, typowana gulasz i umieść go w jego kieszeni.

Żaba zabrał się ponownie i powiedział, że “jeśli pocałuje i obróć mnie z powrotem do pięknej królewny, będę z tobą przez tydzień.” facet miał żaba wyjął z kieszeni, uśmiechnął się i wrócił do swojej kieszeni.

Żaba a potem wołali, “Jeśli pocałuje i włączyć mnie do tyłu, królewny, I’ll stay with i robienia czegokolwiek chcesz.” ponownie facet zabrał żabę, uśmiechnął się na jej widok i włóż go z powrotem do jego kieszeni.

Wreszcie żaba zapytał, “Co to jest materia? Ucieszyły mnie powiedział że jestem pięknej królewny, że będę z tobą przez tydzien i nic nie chcesz. Dlaczego nie możesz mnie całować?” facet, powiedział: “Słuchaj, jestem inżynier oprogramowania. Nie mam czasu na dziewczyny, ale mówi żaba jest cool”.

 


 

Podczas niedawnego spotkania real-time Java konferencji, uczestnicy dano niewygodne pytanie odpowiedź:

“Jeśli po prostu wsiadł w samolot i odkryłem, że Twój zespół programistów był odpowiedzialny za lot, oprogramowanie sterujące, jak wielu z was byłoby zejście natychmiast?”.

Wśród lasów, z podniesionymi rękami tylko jeden człowiek siedział nieruchomy. Zapytany, co chciałby zrobić, On odpowiedział, że byłoby dość treści do pozostania w drużynie. Ze swoim zespołem, software, powiedział, płaszczyzny, było mało prawdopodobne, aby nawet na dachach w miarę drogi startowej, niech sam wystartować.

 


 

Nowy Jork – ludzie na rzecz etycznego traktowania oprogramowania (PETS) ogłosił dziś, że więcej firm informatycznych, które zostały dodane do grupy “watch list” firm, które regularnie praktyka testowanie oprogramowania.

“Nie ma potrzeby stosowania oprogramowania, które będzie maltretowane w ten sposób, że firmy takie jak te mogą na rynek nowych produktów,” powiedział Ken rozdrobnionego muesli, a rzecznikiem dla zweirząt. “alternatywnych metod testowania tych produktów są dostępne”.

Zgodnie z naszymi towarzyszami, firmy te życie oprogramowania w celu odbycia długich i żmudnych badań – często bez reszty – przez wiele godzin lub dni. Pracownicy są przydzielani do “przełomu” oprogramowania przez wszelkich koniecznych środków i wewnątrz źródła donoszą, że często żart na temat “torturowanie” oprogramowania.

“To nie żart”, rozdrobnionego muesli – powiedział. “Niewinne programy, od dnia są kompilowane są stłoczeni w maleńkich pokoi i “rozbił się” na wiele godzin. spędzają całe życie na brudnych, źle utrzymane komputery, i są one bezce remonialnie usunięte, gdy nie są one już potrzebne”.

Rozdrobnionego muesli powiedział, że oprogramowanie jest przechowywane w warunkach szkodliwych dla zdrowia i jest zaatakowane przez owady.

“Wiemy alternatyw dla tego zgrozą istnieje,” powiedział, cytując industry giant Microsoft Corp. jako firmę, która stała się sukcesem bez uciekania się do testów oprogramowania.

 


 

 Sun Microsystems Pozwano wyspie Java

Mountain View, Kalifornia – Firma Sun Microsystems dzisiaj wniosła naruszenie znaków towarowych przeciwko wyspie Java nad korzystaniem z firmy Sun.
Java znakiem towarowym.

W odpowiedzi na krytykę, że wyspa została tzw. Java przez wieki, Sun lawyer Frank Cheatham powiedział: “zdumiewające, jak i w calym czasie oni nigdy z pozwem o znak towarowy. Zasługują oni na miano nazwa”.

Zamiast płacić opłaty licencyjne, wyspa postanowiła zmienić swoją nazwę. Początkowo poparł go zmienić na Visu Albasic, ale Rozzłoszczony telegramy z Redmond, Washington przekonało je inaczej. W kraju wreszcie osiadł na symbol nazwa — złożon-kolorowy kubek do kawy, która nadal budzi pomysł java. Ponieważ większość gazet i czasopism, nie będą mogli drukować nazwę wyspy, to dalej będą one nazywane w gazetach jako “Wyspa, dawniej znane jako Java”.

Wyspa, dawniej znane jako Java weksle sobie jako cross-uwadze island, ale do tej pory tylko zostały wprowadzone do produkcji ciągników z archipelagu malajskiego. Afryka jest podobno wprowadzili go na Madagaskar, ale nadal jest w fazie alfa testów.

Prawnicy z Sun chciałaby znaleźć właścicieli ogromnym ognistym balu w centrum układu słonecznego. Mają one pewne dokumenty prawne dla nich…

 


 

Programista, inżynier oprogramowania siedzą obok siebie na długi lot z San Jose do Bangalore. Programista zjeżdża na inżynier oprogramowania i pyta czy chciałby zagrać w grę. Software engineer chce po prostu wziąć drzemkę, więc grzecznie odmówi i przewróciła się do okna, aby schwytać kilka winks.

Programista nie ustąpi i wyjaśnia, że gra jest naprawdę prosta i świetna zabawa. Wyjaśnia on “zadaję tobie pytanie, a jeśli nie znasz odpowiedzi, opłacasz mnie $10. Następnie zadasz pytanie, a jeśli ja nie znam odpowiedzi, I’ll pay ci $10.” ponownie, inżynier oprogramowania grzecznie odmówi boguś do zaśnięcia. Programista, teraz niektóre jakie pobudzone, mówi: “OK, jeśli nie znasz odpowiedzi płacisz mi 10$, a jeśli ja nie znam odpowiedzi, I’ll nam zapłacić $100!” chwyta inżynier oprogramowania w centrum uwagi, a on nie widzi końca tej udręki, chyba że bawi, więc on zgodę na grę. Programista zadaje pierwsze pytanie. “Jaka jest odległość z Ziemi do księżyca?” – inżynier oprogramowania nie powiedzieć kilka słów, ale przenika do jego portfel, wyrywa 10 dollar bill i ręce go do programisty. Teraz, to inżynier oprogramowania. Prosi on programista “What Goes up a hill z trzema nogami i sprowadza na czterech?”.

Programista szuka co mu łamigłówka, wygląd. Bierze swój laptop i przeszukuje wszystkie jego referencji. On tap do powietrza telefon z modemem i przeszukuje net i biblioteki Kongresu. Zdenerwowany, on wysyła wiadomości e-mail do jego współpracowników wszystkich żadnych rezultatów. Po około godzinie i obudził software engineer i ręce mu $100. Software engineer grzecznie stoi na $100 i obraca się, aby spróbować wrócić do snu. Programista, bardziej niż trochę miffed, wstrząsają inżynier oprogramowania i pyta: “Dobrze, więc Jaka jest odpowiedź?”.

Bez słowa, inżynier oprogramowania przenika do jego portfel, reku programmer $10, a wyłącza się od razu rzuciłem się do snu.

 


 

Chirurg, inżynier, inżynier oprogramowania były spierania, którego był najstarszym zawodem.

Chirurg zauważył,  Otoz Biblia mówi, że Bóg stworzył Ewę z żebra, wydobyte z Adama. To oczywiście wymaga zabiegu chirurgicznego, więc mogę słusznie twierdzą, że kopalnia jest najstarszym z naszych zawodów.

Na inżyniera przerwana i powiedział,  ale nawet wcześniej w Księgi Genezis, stwierdza, że Bóg stworzył porządek z niebios i ziemi z poza chaosem. To był pierwszy, a na pewno najbardziej spektakularne zastosowania inżynierii lądowej. Zatem, jesteś zły. Kopalnia jest najstarszym zawodem.

Oprogramowanie inżynier nachylił się z powrotem na swoje krzesło, uśmiechnął się i rzekł śmiało,  Ah, ale którzy myślicie stworzył chaos?

 


 

Programisty jest spacery wzdłuż plaży i banknot światłem. On ściera lampę, a program Genie.   Jestem najpotężniejszą genie w świecie. Mogę przyznać ci każde życzenie, ale tylko jedno życzenie. 

Programista wyrywa mapy, punkty do niego i mówi: – chcę pokoju na Bliskim Wschodzie.

Genie reaguje,  Gee, nie wiem. Osoby te zostały walczącego o opadających. Mogę robić prawie wszystko, ale to jest prawdopodobnie poza moje granice.

Programista następnie mówi,  dobrze, jestem programista, i moje programy mają dużo użytkowników. Nalezy sprawdzic wszystkich moich użytkowników zadowolonych z moim oprogramowaniem i niech pytają o sens zmiany.

W którym punkcie genie reaguje,  Um, pozwól mi zobaczyć, że ponownie mapę.

Humorystyczne cytaty

Pierwsze 90% kod konta dla pierwszych 90% czasu projektowania. Pozostałe 10% kod konta dla pozostałych 90% czas projektowania.  (Tom Cargill)

Programowanie dzisiaj jest wyścig między inżynierów oprogramowania starają się zbudować większy i lepszy przygłup-dowód programy, a wszechświat próbuje budować większe i lepsze idioci. Tak daleko we wszechświecie jest wygrana. (Rick kucharza)

C++ : Gdzie znajomi mają dostęp do Twojego prywatnego członków.    (Gavin Baker)

Kiedykolwiek spędzić trochę czasu na czytanie : comp.lang.c++? , czy naprawdę to najlepsze miejsce, aby poznać liczbę C++ potrzebujące lepszy język.    (William Beckwith)

Jeśli debugowanie to proces usuwania błędów oprogramowania, a następnie programowanie musi być procesem wysyłali.  (Edsgera Dijkstry)

C++ byłoby godne warunki nauczania języka, jeżeli moglibyśmy uczyć ++ części bez C kat.    (Michael Feldman)

Java jest, pod wieloma względami, C++–    (Michael Feldman)

C++ ma swoje miejsce w historii języków programowania. Podobnie jak KALIGULĘ Camusa ma swoje miejsce w historii Imperium Rzymskim.    (Robert Firth)

C++ w kantoniskim wymawia się “C ga ga”. Potrzeba więcej mam mówić?    (Mark Glewwe)

Pisząc w C lub C++ jest jak łańcuch piły z wszystkie zdjęte osłony.    (BOB) w kolorze szarym

Kiedy twoim młotkiem jest C++, wszystko zaczyna wyglądać jak kciuk    (Steve Haflich)

Istnieją dwa sposoby tworząc software design. Jednym ze sposobów jest tak prosty, że nie ma oczywiście żadnych braków. Innym sposobem jest tak skomplikowane, że nie ma widocznych braków. Pierwsza metoda jest znacznie trudniejsze.  (C.A.R. Hoare)

Pięćdziesiąt lat język programowania badania i chcemy skończyć z C++ ???    (Richard O’Keefe)

Oprogramowanie i katedrami są tak samo. Najpierw musimy zbudować je, wówczas musimy się modlić. (Samuel Redwine)

Ewolucja języków: FORTRAN jest substancją niezawierającą język maszynowy. C jest slabo język maszynowy. Ada jest prężnie język maszynowy. C++ to zdecydowanie nakręca język.    (Ron Sercely)

W C++ jest trudniejsze do strzelania sobie w stopę, ale gdy już to zrobisz, możesz wypuścić całą nogę    (Bjarne Stroustrup)

Mam zawsze życzyła dla mojego komputera jest tak łatwy w obsłudze jak mój telefon. Moje życzenie się spełniło, ponieważ mogę już nie dowiem się jak korzystać z mojego telefonu  (Bjarne Stroustrup)

C++ to write-only, wysokiego szczebla w asemblerze.    (Stefan Van Baelen)