Alternatīvo skaņdarbu ceļvedis

Original in English by Viljams A. Sethares

Jauni skaņdarbi iedvesmo jaunas muzikālās domas. Alternatīvs skaņdarbs ļauj atskaņot balsi un ļauj tai slīdēt starp akordiem, kas parasti nav iespējams. Tas atļauj piekļūt nestandarta atvērtajām stīgām. Spēlēt pazīstamās pirkstu kombinācijas uz nepazīstamas grifa virsmas ir aizraujoši – nekad nevarat zināt, kas no tā sanāks. Pazīstamu rifu izspēle uz nepazīstama grifa virsmas bieži izveido jaunus skaņu modeļus un variācijas. Šī rokasgrāmata palīdzēs jums izpētīt alternatīvus mūzikas veidošanas veidus. Un tagad jums ir pieejams interaktīvs alternatīvā skaņdarba ceļvedis.

Ja jūs prātojat, kāpēc jūs varētu vēlēties spēlēt alternatīvos skaņdarbus, noklikšķiniet šeit.

Alternatīvo skaņdarbu rokasgrāmatā jūs atradīsiet veidus, kā pārvērst jūsu ģitāras spēli populāros alternatīvajos skaņdarbos, apgūsiet prasmi, kā spēlēt atvētu stīgu un akordus, kā spēlēt pēc notīm, kā arī lasīt grafiski attēlotās zīmes, kas atrodas uz grifa virsmas. Šeit tiks apspriestas katra skaņdarba stiprās puses un ierobežojumi, palīdzot jums izvēlēties atbilstošāko skaņdarbu veidu. Alternatīvo skaņdarbu rokasgrāmata ir sadalīta četrās galvenajās sadaļās, kas atbilst četriem galvenajiem alternatīvo skaņdarbu veidiem: atvērtā, instrumentālā, regulārā un “īpašā”.

Izpētiet šos alternatīvos muzikālos universus, izmantojot draudzīgus akordus un diagrammas ar Alternatīvo skaņdarbu ceļveža palīdzību. Ko jūs gaidāt … noregulējiet savas ģitāras jau tagad.

Kā lietot Alternatīvo skaņdarbu ceļvedi

Nošu piezīmes

Transponējošie akordi

Piemērs atvērtajam G

Akordu apvienošana

Oktāvu izmantošana

Četri triki

Kā ir veidoti akordi

Kā veidot akordus un stīgas

Kā ir ar citiem skaņdarbiem?

Akordu intervālu tabula

Noskaņojumu šķērsindekss

Mēroga intervālu tabula

Alfabētiskais saraksts pēc skaņdarbiem

Atvērtais skaņdarbs

Atvērtajam skaņdarbam ir sešas stīgas, kas noskaņotas vienam akordam. Tas padara vieglāk spēlējamas neparastas akordu kombinācijas un toņu kopas, izmantojot “drone” un “sustained” stīgas. Slīdēšana un harmonika ir brīnišķīga atvērtajā skaņdarbā, jo jūs varat spēlēt sešus stīgu akordus. Un bāru akordi var tikt spēlēti, izmantojot vienu pirkstu!

Instrumentālais skaņdarbs

Instrumentālā skaņdarba pamatā ir tādi modernie un vēsturiskie instrumenti kā mandolīna (papildināta sešu stīgu atskaņošanai), charango, cītara, ūds un daudzi citi. Šo instrumentu spēlētājiem skaņdarbu un akordu shēmas var šķist noderīgas, bet ģitāristi atradīs dažus patiesi brīnišķīgus “alternatīvus” skaņdarbu veidus.

Regulārais skaņdarbs

Regulārā skaņdarbā stīgas tiek vienādi noregulētas uz grifa dēļa. Tas ļauj akordus pārvietot augšup un lejup pa grifa dēli kā parastos bāra akordus, kā arī uz sāniem pāri grifa dēlim. Apgūstiet dažas regulārā skaņdarba akordu formas, un jūs zināsiet un pratīsiet simtiem akordu! Ole Kirkebijs ir entuziasma pilns par mažora Third akordu, un Ralfa Patta džeza mājas lapā ir atrodama liela kolekcija ar skaņdarbu diagrammām.

Īpašie skaņdarbi

Īpašajos skaņdarbos ir dažādi skaņdarbu krājumi, no kuriem lielāko daļu pēdējo gadu laikā ir izveidojuši un / vai popularizējuši dažādi dziedātāji un dziesmu autori.

 

Jūs varat lejupielādēt pilnu Alternatīvo skaņdarbu ceļvedi ar pdf draudzīgām grāmatzīmēm (apmēram 2 MB).

Vai meklējat patiesi trakus skaņdarbus? Kā būtu ar ģitāru, kura ir paredzēta 19 toņu radīšanai?