PSÜHHOLOOGIA STIIL

hyper kirjutamine Guide

Original in English by Mark Plonsky

Link: http://www4.uwsp.edu/psych/mp/APA/apa4b.htm
A Hypertext Kirjutamise Juhend
(5. väljaanne APA Juhend)

M. Plonsky, F. A.
University of Wisconsin – Stevens Point  

SISU [Meelespea versioon]

 • Sissejuhatus
 1. Üldised Teemad
  1. Typing
  2. Kirjalikult Üldine
  3. Style Andmed Üldiselt
  4. Lühendid
  5. Numbrid
  6. Tsitaatide Tekst
  7. Tsitaadid
 2. Teadusuuringute Aruanded
  1. Pealkiri Leht
  2. Kokkuvõte
  3. Sissejuhatus
  4. MethodsSubjects/Osalejad
   Seadmed
   Disain
   Menetlus
  5. Tulemused
  6. Arutelu
  7. Viited
  8. Muud SectionsTables
   Joonis Tiitrid
   Arvandmed
 3. Teadus-Reviews
  1. Sissejuhatus
  2. Keha
  3. Järeldused

Lisa 1 Näide: tiitelleht
Lisa 2 Näide selle kohta, Kuidas Esitada Tulemused
Lisa 3 – Näiteks Viide Punkti
Lisa 4 – Näiteks Tabel
Lisa 5 Näide Joonis Tiitrid Leheküljel

Teadus on avalik ettevõtmine. Seega üks olulisi oskusi teadlane on võimalik edastada ideid ja uurimistöö tulemusi tõhusalt. See hypertext juhend on katse teha stiili, mida kasutatakse valdkonnas psühholoogia sulle selgeks. See võtab kokku palju materjali saadaval Publication Manual of the American Psychological Association (5-th väljaanne) (2001) ja on suunatud suunas üliõpilast. Näiteks sisaldab see mitmeid vihjeid, et vältida ühise vigu õpilased teevad. Märkus näited ilmuvad teletaip font, et eristada neid tavalise teksti. Lõpuks, kui dokument on korraldatud ülevaade formaadis vähemalt kahel põhjusel. Esiteks, see peaks lihtsustama õpilased kiiresti leida teavet, mida nad otsivad. Teiseks peaks see lihtsam õpetaja klassi õpilased paberid. Enamikul juhtudel, õpilane saab lihtsalt nimetatud piirjooned punkt, mis käsitleb probleemi, selle asemel, et kirjutada kommentaar korduvalt mitu raamatut. Pane tähele, et meelespea versioon selle artikli kirjutamise juhend on saadaval.

 1. Üldised Teemad
  1. Typing – Siin on Microsoft Word 2002 dokument/template, et peaks teile abiks mõningaid põhilisi vormindamine.
   1. Oma paberid peavad olema trükitud või trükitakse arvuti.
   2. Määra kirjutusmasina või sõna töötleja topelt ruumi ja hoida seal kogu käsikiri.
   3. Kasuta ühe tolli marginaalid, vasak, parem, ülemine ja alumine lehel. Need varud on lai, et jätta ruumi ülevaataja kommentaarid.
   4. Kasuta tavalise punktid, mille esimene rida on liigestatud viis märki, kõik punktid käsikirjas, välja arvatud abstraktne, blokeerida hinnapakkumisi, jaotistele ja rubriigid, alamrubriigid, viited, tabeli pealkirjade, märkmed ja joonis tekste.
   5. Kasutavad font 12 punkti. Teisisõnu, ei tohiks olla üle 10 trükitud märki tolli kohta.
   6. Ühe ruumi pärast lause terminaatorite (st, ‘.’, ‘?’, ‘!’).
   7. Ära esimese kirja järel koolon, kui punktile järgneb koolon on täielik lause.
   8. veenduge, et tekst on joondatud vasakule ja ei ole põhjendatud. Vasakule joondatud teksti vasaku veerise moodustab sirge ja õige varu on sakilised. Põhjendatud teksti nii vasakule ja paremale marginaalid moodustavad sirge.
   9. Ärge hyphenate (split) sõnad lõpus rida.
   10. Lõpuks lihtsalt staapelkiud või klipp valmis toodet (ei viitsinud uhkete kaustad jne.).
  2. Kirjalikult Üldine
   1. tuleb kasutada terveid lauseid.
   2. esimene lause lõike peavad olema sõltumatud (võimalik, et seista oma). Näiteks leiavad Kuigi need uuringud on olulised, seal on... See lause oleks õige keset lõikes, aga nagu esimene lause, see peaks täpsemini lugeda, Kuigi uuringud mõju mingil iganes on olulised, seal on...
   3. ärge kasutage slängi (nt, ...panna latistaa...).
   4. Ärge kasutage kokkutõmbed. Mis on, selle asemel, see on, kasutus see on.
   5. Kui sul on kaheldav umbes õigekiri sõna, ei arvata. Otsida üles õige kirjapilt sobival viide allikas (nt, Merriam-Webster.com).
   6. Korjausvedoksia koopia, et te esitate ja ära parandada väikseid kirjavigu, vormindamine, õigekirja, või isegi sõnastus, pliiats. Need parandused on paratamatu, ja teatab, et olete tõsiselt oma tööd.
  3. Style Andmed Üldiselt
   1. Uuring see jaotusmaterjali. Kui kahtled kohta andmeid kontrollida Publication Manual of the American Psychological Association.
   2. Oletame, et sa kirjutad paberi esitamiseks teadusajakirja.
   3. palju vormindamise andmed saab õppida hoolikalt modelleerimine teise APA teataja artikkel. See oleks hea mõte soetada mõned üsna hiljutised artiklid, sest vorm oli muudetud 1995. aastal. Proovige Psühholoogiline Record või Psychonomic Bulletin of Society. Mõlemad ajakirjad avaldavad suhteliselt lühikese esemeid, mis ei ole liiga keeruline.
   4. Vältida ülemäärase kasutamise tingimused I ja mina ja minu, samuti fraasi isiklikult rääkides...
   5. ärge kasutage seksistlik keel. Näiteks, pidevalt eelotsusetaotluse esitanud isikule, kui: teda ja ta kui see on lihtsalt, kui on tõenäoline, et isik olema ta ja tema, mis on seksistlik. Siiski, kasutades (d), mida ta ja teda kogu aeg võib olla ka ebamugav. Kui sind lause on õige, saab tihti kasutada sõna inimene asemel.<nimi=”IC6″>
   6. Vältida kasutades “tühjad sõnad” või sõnad, mis teenib mingit eesmärki. Näiteks Smith (1990) uuringus leiti, et... peaksid lugema rohkem nagu Smith (1990) leidsid, et...
   7. Üldiselt kasutada minevikuvormis abstraktne, sissejuhatus, meetod. Tulemused ja arutelu lõigud võib olla olevikus.
   8. Saada sõpradele, et seda lugeda. Kui nad ei suuda seda mõista, siis on vaja see töö. Kui sa ei ole, saada sõbrale, et see läbi lugeda, siis proovige seda lugeda ennast muutes usun, et sa oled naiivne.
  4. Lühendid
   1. Mis tahes terminite lühendamisel kirjutage need esmakordselt välja (nii abstraktses kui ka käsikirja kehas, kui see on vajalik). Näiteks kasutati seksuaalse arvamuse uuringut (SOS), et …
   2. Ärge kasutage liiga palju lühendeid. Kui üks, kaks või kolm võivad olla kasulikud, võivad neli või viis segadust tekitada.
   3. Sageli näete järgmisi Ladina lühendeid:
    VRD. võrdlema JNE. ja nii edasi
    NT näiteks ST, see on
    ET AL. ja teised VS versus vastu

    Pange tähele, et (välja arvatud et al.) Kasutatakse neid lühendeid ainult sulgematerjalis. Kasutage ingliskeelset tõlget mitte suletavas materjalis.

   4. Ärge kasutage E ja S lühendid katse ja teema. Seda tehti artikleid kirjutatud mitu aastat tagasi.
   5. Pange tähele järgmisi tavalisi lühendeid ja märkige ka, et te ei kasuta nendega perioode.
    CM sentimeeter S sekundit
    MG milligrammi MINUTIT minutit
    G grammi HR tundi
    M see tähendab IQ luure

    Näiteks oli riba 2,5 cm lai ja 1,0 cm kõrge.

  5. Numbrid
   1. Kõik mõõtmise aruandlus on tehtud meetermõõdustiku ühikutes. Teisisõnu, kasutada sentimeetrid ja meetrid, mitte tollides ja jalgades.
   2. numbrid nulli läbi üheksa on märgitud (välja arvatud juhul, kui see on tabel või joonis number, või mõõdik mõõtmine, jne.). Numbrid 10 ja eespool on kirjutatud numbrid.
   3. Ära suure algustähega, millele järgneb numbrid või tähed, mis tähistavad konkreetse koha nummerdatud seeria. Näiteks Nagu näha Joonisel 3, ajal Plokk 4 Session 2 sellist ja sellist toimunud... pange Tähele, et see näide näitab, erandiks reeglist, märkis I. E. 2.
   4. abstraktne, kasuta numbrit, sest kõik numbrid, välja arvatud juhul, kui nad alustavad lauset. Pange tähele, et see näide näitab, erandiks reeglist, märkis I. E. 2.
   5. Õigekirja läbi mis tahes number, kui see on esimene asi lauses. Näiteks lause 34 õpilased kasutasid., ei ole asjakohane ja tuleb lugeda Kolmkümmend neli õpilast olid kasutada.
   6. Proovi olema kooskõlas numbrivormingut. See on, kui teatad seeria, mis on seotud numbrid, kõik nad peaksid olema esitatud koos sama arvu kohta pärast koma. Näiteks, vt I. D. 5 eespool.
  6. Tsitaatide Tekst
   1. Kui sa kasutad kellegi sõnu või mõtteid, siis peab andma neile krediiti, mille volitus. See on eriti oluline, kuna karistused plagiaat on tõsine.
   2. Seal on mitmeid võimalusi, kuidas ametlikult cite viide tekstis. Näited: Mõned asjaolu, (perekonnanimi, aasta)., Perekonnanimi (aasta) on märgitud, et..., või<aastal>, <perekonnanimi;> teatanud, et... Jaoks rohkem ideid, pöörama tähelepanu artikleid lugeda.
   3. esimene kord, kui viide on viidatud teksti õigekirja läbi kõikide autorite perekonnanimed. Näiteks Miller, Rosellini, ja Seligman (1975) tegi ettepaneku, et... artiklite, et on kolm või enam autorit kasutavad ladina lühend “jt”, kui viide on viidatud teist (või kolmandat) korda. Näiteks Miller et al. (1975) tegi ettepaneku, et... ja ... mõned asjaolu (Miller et al., 1975).
   4. Kui viide on sulgudes ja teil on vaja kasutada sõna “ja”, kasutada ampersand (‘&’) asemel. Näiteks Mõned (nt Estes & Skinner, 1940) on soovitanud, et..., võrreldes Estes ja Skinner (1940) on soovitatud... pange Tähele, et vastupidine kehtib ka, et on, kui volitus ei ole sulgudes, tuleb kasutada sõna “ja”.
   5. Mitu tsitaate sulgudes on paigutatud tähestikuliselt ja eraldatakse semikooloniga ja ruumi. Näiteks Teatud asjaolu (Carlson, 1972; Moon, 1968; Partin, 1980).
   6. Kui sa cite midagi, teine käsi, peate selgeks tegema (nt, Teatud asjaolu (Smith, nagu on viidatud Jones, Aasta)). Pange tähele, et selles näites, ainult Jones viide oleks paigutatud viide punkti.
  7. Tsitaadid
   1. Te peate andma lehe numbrid otsesed tsitaadid. Näiteks Smith (1978) on märgitud, et "maailm on ümmargune" (lk. 1).
   2. Kolm või neli jutumärgid 10 lk raamatus on umbes ülemise piiri.
   3. Ekraan tsitaat rohkem kui 40 sõnu, kui iseseisvale tekstiosa liigestatud 5 ruumides vasakult varu (kahekordistab vahedega, nagu tavaliselt). Jätke jutumärgid ja sisaldavad lehekülje number sulgudes pärast viimast perioodi. Samuti, kui tsitaat on rohkem kui üks lõik, taande esimene rida teine ning kõik muud punktid 5 kaart.
 2. Uurimisaruanded
  Käsikirja osade järjekord on järgmine:
  1. Pealkiri
   1. Vaadake näite pealkirjale .
   2. Käsikirja lehekülje päis on esimene asi, mis ilmub tiitellehele. See koosneb pealkirja kahest või kolmest esimesest sõnast ning sellele järgneb lehekülje number. Seda kasutavad toimetajad ja retsensendid, et tuvastada käsikirja leheküljed. See paigutatakse käsikirja kõigi lehekülgede paremasse ülanurka (välja arvatud kõik joonised). Seega peaks käsikirja lehekülje päis ilmuma tiitellehe esimese reana, parempoolselt õigustatud numbriga ‘1’ kas kahekordse vahedega või 5 tühikut selle paremale. Kui kasutate tekstitöötlust, võite selle panna selle käsikirjalehe päise kõikidesse lehtedesse automaatselt.
   3. Järgnev jooksev pea ei ületa 50 tähemärki (sealhulgas kirjavahemärke ja tühikuid). Tavaliselt koosneb see pealkirjast paar võtmesõnast. Tippige see jooksev pea vasakule ja kõikidele suurtähtedele. Näiteks : Running head: ABORTION ATTITUDES COLLEGE STUDENTS (märkige, et jooksev R on kapitaliseeritud, kuid ‘h’ peas ei ole).
   4. Pealkirja valimine. Pealkiri peaks kokkuvõtlikult kokku võtma 10–12 sõna. Hea retsept töötada tulemustest teatades eksperimendi on (sõltuv muutuja) funktsioonina (sõltumatu muutuja) või mõjud (sõltumatu muutuja) kohta (sõltuv muutuja) . Teine võimalus on kasutada peamist leidu pealkirjana, näiteks sünnieelse alkoholi kahjustused passiivse vältimise õppimisel rottidel . Teiste uuringutüüpidega peaksite püüdma pealkirja juurde lisada huvipakkuvad muutujad (ja olge ettevaatlikud, et mitte põhjendada põhjuslikku seost). Samuti on hea kaasata liigid, kui töötate loomadega, või mõningaid üksikasju elanikkonna tüübi kohta, kui töötate inimestega.
   5. Pealkirja kirjutamisel keskenda see lehele ja ära kasuta ainult oluliste sõnade esimest tähte. Järgmisel kahekordsel vahekaardil on autori nimi ja järgmisel kahekordsel vahekaardil on institutsiooniline kuuluvus.
   6. Selle klassi huvides sooviksin , et lisaksite midagi sellist , mis vastab PSY389, instruktori nime ja kuupäeva nõuetele .
  2. Abstraktne
   1. Abstraktne leht on Page 2.
   2. Lükake sellel lehel sõna „ Abstract ”, seejärel alustage kirjutamist järgmisele kahekordse vahega reale (st ärge lisage siia ühtegi tühja rida).
   3. Tippige see lõik ühe (kahekordse vahega) lõiguna plokkide vormingus (st ärge kasutage süvendit).
   4. Käesoleva jaotise eesmärk on anda uuringu lühikokkuvõte. See on väga oluline, sest see on kõik, mida paljud inimesed loevad. See peaks sisaldama uuritava probleemi lühikirjeldust, kasutatud meetodeid, tulemusi ja nende mõju.
   5. See peaks olema täpne (ei sisalda teavet, mis ei ole käsikirja sisus), iseseisev (täpsustav lühend), lühike (maksimaalselt 120 sõna) ja konkreetne (alustage seda osa kõige olulisema teabe ja piiranguga) uuringu nelja või viie kõige olulisema kontseptsiooni, järelduse või mõju kohta).
   6. Osana kokkuvõtte teema kasutamisest kasutage kõigi numbrite numbreid, välja arvatud juhul, kui nad alustavad lauset.
   7. Vältige viiteid abstraktselt.
   8. Parafraseerides selle asemel, et tsiteerida.
   9. Kasutage pigem aktiivset kui passiivset häält (kuid ilma isiklike asesõnadega), näiteks kasutage teadlasi, kes juhendasid osalejaid. . . Osalejatele anti pigem juhiseid. . .
   10. Kasutage protseduuride jaoks möödunud ajahetke ja tulemuste jaoks praegust pinget.
   11. See on hea mõte kirjutada see lõik viimati (pärast kõigi teiste sektsioonide kirjutamist). Võite proovida võtta käsiraamatu erinevatest osadest juhtlauseid ja neid integreerida.
  3. Sissejuhatus
   1. Sissejuhatus algab lk 3.
   2. Alustage seda lehekülge, lisades oma pealkirja uuesti (keskele), seejärel alustage sektsiooni kirjutamist (järgmises kahes vahedega real), kasutades tavalisi (5-kohaline) lõigud. Ära kirjuta sõna Sissejuhatus .
   3. Selle osa peamine eesmärk on lugejale öelda, miks te uuringu tegite. Teisisõnu, peate teadustöötajat teavitama uurimisküsimusest ja näitama, miks see on oluline ja kuidas see on unikaalne võrreldes varasemate uuringutega.
   4. See algab laialt ja muutub üha spetsiifilisemaks. Näiteks võite alustada asjakohaste terminite määratlemisega. Seejärel vaadake läbi asjakohane kirjandus. Vältige põhjalikku ja ajaloolist ülevaadet. Seejärel tehke selgeks seos eelmise uurimistöö ja praeguse töö vahel.
   5. Te võite sisaldada nende hüpoteese ja põhjendusi.
   6. Viimane lõik sisaldab tavaliselt avaldust, milles selgelt ja selgesõnaliselt öeldakse, miks uuring viidi läbi, näiteks selle uuringu eesmärk oli ... või käesolev uuring oli mõeldud uurima ... Olge eriti ettevaatlik, et mitte kasutada lauset sellist tüüpi varem oma sissejuhatuses.
   7. Seega peaks selles osas olema absoluutne miinimum nelja lõiget: üldine sissejuhatus, kirjanduse ülevaade, käesoleva uuringu seos kirjandusega ja selgesõnaline eesmärk.
  4. Meetodid
   1. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Lihtsalt keskenda sõna meetod ja jätkake kirjutamist järgmisele kahekordse vahega reale (st ärge lisage siia ühtegi tühja rida).
   2. Selle osa eesmärk on kirjeldada üksikasjalikult, kuidas te uuringut läbi viite. Keegi peaks saama oma uuringu kopeerida, lähtudes selles jaotises esitatud teabest.
   3. Tee see professionaalseks, see tähendab, et see ei kõla nagu klassiprojekt. Oletame, et kirjutad teaduslikule ajakirjale.
   4. Vältige tarbetuid üksikasju, nagu andmed kuvati arvuti ekraanil ja salvestati andmelehtele . See on sarnane IC6-s kirjeldatud tühja sõna probleemiga .
   5. Katse puhul jaguneb see jaotis tavaliselt neljaks osaks: ained, seadmed, disain ja protseduur. Kujundamise järjekord, millele järgneb menetlus, on meelevaldne. Teisisõnu, te oleksite saanud menetluse enne disaini. Mõnikord ühendavad teadlased disaini ja protseduuri sektsioone, kuid eksperimentaalses psühholoogias või uurimismeetodite klassis on tavaliselt vajalik eraldi disainiosa.
   6. Uuringu jaoks (st see, kus osalejaid küsitakse lihtsalt küsimuste kogumist), ei ole disainiosa vajalik (ja uuringut võib lisada lisana).Teemad / osalejad
   7. See lõik on märgistatud subjektiks või osalejateks sõltuvalt sellest, kas uuringus kasutatakse loomi või inimesi. Loomade kasutamisel kasutage termineid subjektid. Inimeste kasutamisel kasutage terminit osalejad.
   8. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Sisestage selle alajaotuse sobiv pealkiri, mis on ühtlaselt vasaku servaga ja kursiiviga. Järgmisel real alustage tavaliste lõikude kirjutamist.
   9. Märkida, kes uuringus osalesid, mitu ja kuidas nad valiti. Inimeste puhul tuleb kindlasti tegeleda teadliku nõusoleku küsimusega.
   10. Lisage kõik uuringuga seotud üksikasjad. Loomade hulka kuuluvad sugu, vanus, tüvi, kaal. Inimeste puhul arvestage soo, vanuse, rassi / etnilise päritolu ja vajaduse korral sotsiaalmajandusliku seisundi, puude seisundi, seksuaalse sättumuse jms puhul. Kui subjektid olid inimlikud, siis millist tüüpi tasu või motivatsiooni julgustati neid osalema?Seadmed
   11. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Sisestage sõna Apparatus , mis on ühtlaselt vasaku servaga ja kursiiviga. Järgmisel real alustage tavaliste lõikude kirjutamist.
   12. Kirjeldage, milliseid materjale kasutati ja kuidas nad uuringus toimisid.
   13. Kui kasutate seadet, peate esitama mudeli numbri, ettevõtte ja riigi, kus ettevõte elab (kahe tähega lühend).
   14. Peate esitama uuringus kasutatud oluliste punktide mõõtmed (ja võib-olla ka muud kirjeldavad üksikasjad).
   15. Tavaliselt võib mainida standardvarustust, nagu mööbel, stopperid, pliiatsid ja paber, ilma et see annaks palju üksikasju. Tegelikult võite tihti lihtsalt neid elemente protseduuri osana ära märkida.
   16. Olge ettevaatlik, et mitte kirjeldada käesolevas jaotises kirjeldatud protseduure. Te peaksite selgitama, millist eesmärki seade teenindas, kuid ei anna selles osas palju üksikasju seadme kasutamise kohta. Üks vihje selles osas on vältida selles osas tegevuste tegude kasutamist.Disain
   17. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Sisestage sõna Design kohakuti vasakule äärele ja Kursiivi ta. Järgmisel real alustage tavaliste lõikude kirjutamist.
   18. Kirjeldage disaini ja määratlege selgelt sõltumatud ja sõltuvad muutujad. Märkige, millised olid sõltumatute muutujate tasemed ja kas tegur (id) olid korratud, sobitatud või sõltumatud.
   19. Kirjeldage, kuidas teemad rühmadele määratud.
   20. Kirjeldage kasutatavaid kontrollimenetlusi.Menetlus
   21. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Sisestage sõna Menetlus , mis on ühtlane vasaku servaga ja kursiiviga. Järgmisel real alustage tavaliste lõikude kirjutamist.
   22. Kokkuvõtlikult iga uuringu läbiviimise etapp.
   23. Märkige, milline on tüüpiline test, kohtuprotsess või seanss.
   24. Kirjeldage kõiki uuringu etappe või juhiseid, mida subjektid said.
   25. Rühmadele viitamisel proovige kasutada kirjeldavaid silte. Näiteks võite 1. rühma või katserühma öelda asemel öelda, et rühmas on uimastatud . Teiseks meetodiks on kasutada tähendusi rõhutavaid lühendeid. Näiteks oli kolm rühma, sealhulgas kontrollrühm, mis sai 0 mg / kg morfiini (M0), väikese annusega rühm, mis sai 1 mg / kg morfiini (M1), ja suure annusega rühm, mis sai 4 mg / kg morfiini (M4).
  5. Tulemused
   1. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Lihtsalt keskenda sõna Tulemused ja jätkake kirjutamist järgmisele kahesuunalisele reale (st ärge lisage siia ühtegi tühja rida).
   2. Vaadake hoolikalt tulemusi. See tähendab, et vaadake kõiki neid numbreid, mida te kogute. Mõelge erinevatele viisidele, kuidas neid kokku võtta (kirjeldada), samuti mõista neid (analüüsida). Minu psühholoogilise statistika sait võib olla kasulik. Seda sektsiooni on lihtsam kirjutada, kui teete tabelid ja / või arvud, mida kavatsete kõigepealt kasutada.
   3. Kirjeldage lühidalt peamisi järeldusi sõnadega. See tähendab, et esitage kõigepealt üldine kirjeldus, seejärel mine detailidesse.
   4. Statistiliste testide tulemuste esitamisel esitage enne vastavat statistilist statistikat kirjeldav statistika. Teisisõnu, andke vahendid ja / või protsendid (ehk viidates tabelile või joonisele), enne kui räägite mis tahes statistiliste testide tulemustest.
   5. Vahendite esitamisel on mõistlik kasutada ühte täiendavat täpsust, kui see on toorandmetes. Teisisõnu, kui toorandmed koosnevad tervetest numbritest, peaksid vahendid sisaldama ühe kümnendkoha täpsusega.
   6. Nominaalsete või järjestikuste andmete esitamisel andke pigem protsendid kui sagedused (kuna protsendid on valimi suurusest sõltumatud).
   7. Üldise vormingu esitamine järeldusstatistikale on: Statistic (df) = väärtus, tõenäosus = väärtus. Pange tähele, et täpsed p väärtused on eelistatud. Samuti, kui arvuti väljund ütleb, et tõenäosus on .0000, teatage sellest kui .001.
   8. Võimaluse korral lisage mõningane mõju suuruse statistiline hinnang.
   9. Tulemuste esitamisel proovige rõhutada statistika tähendust. See tähendab, et kirjeldage selgelt, milline on teie testimine ja milline tähendus tähendab kaasatud muutujaid.
   10. Vaadake mõningaid näiteid , kuidas korrektselt esitada mitmete ühiste statistiliste testide tulemusi.
   11. Ärge arutage tulemuste mõju käesolevas jaos.
   12. Ärge rääkige alfa-taseme tähendusest või nullhüpoteesist ja sellest, millised on sellega seotud tegurid. Kuna te kirjutate teadlaskondadele, võite eeldada, et lugejal on statistilised teadmised.
   13. Kui esitate siin palju materjali, võite soovida kasutada alamrubriike (nagu tehakse meetodite osas). Nendel alamrubriikidel peaks olema andmete jaoks asjakohane tähendus ja asjakohasus ning see peaks aitama korraldada selle esitlust. Teisisõnu, neid ei tohiks korraldada kasutatud analüüsitüübi järgi. Kuna lugeja seda ei oota, on hea, et alamrubriikidele eelneb punkt, mis teavitab lugejat selle jao loogilisest korraldusest.
   14. Juhul, kui lugeja ootab midagi olulist ja see ei ole nii, siis peaksite probleemi lahendama.
   15. Ärge esitage toorandmeid, välja arvatud juhul, kui teil on mingil põhjusel vaja ühe teema käsitlemist.
   16. Ole ettevaatlik sõnaga “tõestada”. Kuna statistilised testid põhinevad tõenäosusel ja võivad olla ekslikud, ei tõenda nad midagi.
   17. Võite kasutada ainult sellist sõnastust, mis eeldab põhjuslikku seost, kui te tegelikult sõltumatut muutujat manipuleerisite (st viidi läbi katse). Oletame näiteks, et olete manipuleerinud, kas subjektid said ravimit (kasutades asjakohaseid kontrollimeetodeid jne) ja leidsid olulise erinevuse mälu jõudluses (kui narkomaanid on halvem kui mittekasutajad). Sel juhul oleks võimalik järeldada, et ravim põhjustas erinevuse mäluvõimsuses; see kahjustas seda. Teise näitena oletage, et võrdlesite uimastitarbimist (uuringu tulemustest tulenevalt) mäluvõimega ja leidis korrelatsiooni (suurem kasutamine kulges koos halvema mälu jõudlusega). Kuna korrelatsioon ei ütle palju põhjusliku seose kohta, võime järeldada, et on olemas suhe uimastitarbimise ja mälumahu vahel.
  6. Arutelu
   1. Ärge hakake siinkohal sihilikult uut lehte. Lihtsalt keskenda sõna Arutelu ja jätkake kirjutamist järgmisele kahekordse vahega reale (st ärge lisage siia ühtegi tühja rida).
   2. Selle osa eesmärk on hinnata ja tõlgendada tulemusi, eriti seoses algse uurimisküsimusega.
   3. Alustage tulemuste lühikokkuvõttes mitte-tehnilise kokkuvõttega. Teisisõnu öelge lugejale põhitulemused ilma statistilise terminoloogia kasutamata.
   4. Seejärel arutage tulemuste mõju. Teisisõnu tuleb arutada mis tahes.
   5. Samuti on oluline arutada, kuidas tulemused on seotud sissejuhatuses viidatud kirjandusega. Teisisõnu, rõhutada tulemuste teoreetilisi tagajärgi.
   6. Te võite (või ei pruugi) mainida ka selles peatükis kõiki uuringu piiranguid ja ettepanekuid tulevaste uuringute kohta.
   7. Lõpuks vajate lõpp-punkti, milles teete lõpliku kokkuvõtte tehtud järeldustest. Samuti soovitatakse teil vajaduse korral kommenteerida oma järelduste olulisust ja asjakohasust. Kuidas on teie tulemused seotud suure pildiga?
   8. Seega peaks see osa sisaldama absoluutset miinimumini kolme lõiget: mittetehnilist kokkuvõtet, tulemuste arutamist ja nende mõju ning lõpp-punkti.
  7. Viited
   1. Alustage uut lehekülge. Tippige sõna Viited keskele . Nagu tavaliselt, kahekordne ruum.
   2. Käsikirjas olevad viited tuleb esitada selles osas ja vastupidi. See tähendab, et kui midagi ei ole tekstis tsiteeritud, siis ei tohiks see selles osas esineda. Teiste sõnadega ei ole see bibliograafia.
   3. Mis tahes eelmises lõigus, kui ütlete midagi sellist, nagu on näidatud, peate esitama viite. Selles jaotises räägitakse lugejale, kust nad saavad neid tsitaate leida.
   4. See osa on tähestikulises järjekorras (uuringus osalenud esimese autori nimi).
   5. Iga viite puhul kasutatakse riputavat sisenemist, see tähendab, et esimene rida ei ole sisestatud ja ülejäänud on viiest ruumis sisestatud.
   6. Esitage iga autori jaoks perekonnanimi, millele järgneb koma ja esimesed (ja keskmised) initsiaalid, millele järgneb perioodid.
   7. Eraldage mitu autorit komadega ja viimane autor koos sõna “ja” asemel sõna “ja”.
   8. Pärast autori (te) saabumist (sulgudes ja sellele järgneb periood).
   9. Ajakirjanduse viide tähistab kursiivis ajakirja pealkirja ja helitugevuse numbrit. Pange tähele, et väljaande numbrid ei kuulu tavaliselt . Samuti kasutage ajakirja pealkirja olulisi sõnu.
   10. Raamatusümbol on ainult pealkirja kursiiviks. Kasutage ainult pealkirja esimest sõna. Kas see hõlmab linna, riiki (kahekordne lühend ilma perioodideta) ja avaldaja nime.
   11. Vt näite viidet . See pakub mitut tüüpi viiteid, sealhulgas: ühe ja mitme autori, ajakirjaartiklite, raamatu ja raamatu peatüki, veebilehe ning valitsuse dokumendi.
  8. Muud sektsioonid
   1. Pärast ülaltoodud jaotisi tulevad vastavalt tabelid, lehekülje (te) numbrid ja lõpuks kõik arvud. Igaüks kuulub eraldi lehele (mitu pilti võib siiski olla ühel lehel).
   2. Tabelitel ja jooniste pealdiste lehel on käsikirja lehekülje päis ja leheküljenumber nagu kõik teised trükitud leheküljed. Pange tähele, et numbreid ei kirjutata ja seega ei ole meil käsikirja lehekülje päist ega leheküljenumbrit.
   3. Tabelid ja joonised peaksid olema võimelised seisma üksi (st sa ei peaks tabelist või joonisest aru saama käsikirja lugema). Selles osas on suureks abiks tabeli pealkiri või joonise pealkiri. Kasutage neid targalt, et selgitada, mis tabelis või joonises toimub. Teisisõnu, ärge kartke olla natuke verbaalne oma tabeli pealkirjades ja jooniste pealdistes.
   4. Tabelid ja arvud ei tohiks sama teavet dubleerida. Samamoodi ei tohiks te käsikirja tekstis tabelis või joonises toodud andmepunkti väärtusi korrata.
   5. Tabelid ja joonised on käsikirjas pigem kallimad kui tekst. Seega, kui lisate ühe, peaks see sisaldama mõistlikku arvu andmepunkte. Teisisõnu, kui teil on vaid mõned andmepunktid, siis tehke seda käsikirja tekstis, mitte tabelis või joonisel.
   6. Tulemuste esitamiseks kasutatakse kõige sagedamini tabeleid ja jooniseid, kuid neid võib kasutada ka muu teabe, näiteks projekti või teoreetilise skeemi esitamiseks.
   7. Kui lisate tabeli või joonise, peate selle tulemuste osa tekstis tutvustama (nt tabelis 1 kuvatakse ... ) ja kirjeldage lugejale, mida selles näha peaks.Tabelid
   8. Vaadake näite tabelit .
   9. Pange tähele, et APA stiilitabelid ei sisalda vertikaalseid jooni, seega ärge neid joonistage või kasutage nende tekste kasutades.
   10. Sisestage tabeli number ja seejärel (järgmisel kahekordse reaga reale) tippige vasakule ja kursiivile paigutatud tabeli pealkiri. Pange tähele, et pärast tabeli numbrit või pealkirja ei ole ühtegi perioodi.
   11. Tabelite vormindamiseks on erinevaid viise. Sinu parim valik on tabeli tabeldusmärkide seadmine või oma tekstiprotsessori tabeli genereerimise võime kasutamine.
   12. Kui kasutate kümnendnumbriga veerge, tehke kümnendpunktid üles.Joonis Pealdised
   13. Vt näite joonise pealdiste lehte .
   14. Alustage uut lehekülge. Keskige fraas Joonis pealdised ülaosas.
   15. Iga joonise pealkiri on trükitud flush-vormingus.
   16. Sõna „näitaja” ja number on kursiivis, näiteks joonisel 1. ...Arvud
   17. „Arvud” on graafikute, diagrammide, jooniste ja piltide tehniline termin.
   18. Arvud (välja arvatud pildid) võivad olla joonistatud ainult mustvalgelt (joonlaua ja eelistatavalt graafikapaberi abil) või neid võib genereerida arvutigraafika programmiga (hoides seda kahes mõõtmes).
   19. Keskendage igale leheküljele olev pilt nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt ning korraldage see, et joonis kasutaks lehekülje suuremat osa.
   20. Kui joonis on diagramm või graafik, märgistage sõnaliselt teljed (ärge kasutage “X” ja “Y”) ja andke vajadusel võti (nt selgitades, millised on avatud ja täidetud ringid).
   21. Iga numbri tagaküljel (pliiatsiga) asetage käsikirja lehekülje päis, numbri number ja sõna TOP, et näidata, kuidas see arv leheküljel peaks ilmuma.
   22. Ärge pange joonisele pealdist, kuna see on see, mida kujutiste pealkirjade lehekülg on mõeldud.
 1. Uuringute ülevaated
  On mitmeid uuringute ülevaatusi. Te võiksite kirjeldada nähtust, vaadata läbi olemasolev teooria või esitada uus. Sa võiksid kriitiliselt hinnata, kuidas üks teooria arvestab mõningaid andmeid võrreldes mõne teise teooriaga. Olenemata ülevaatuse liigist on eesmärgiks korraldada, integreerida ja hinnata varasemaid uuringuid, et selgitada konkreetset probleemi või probleemi. Seda tüüpi käsikirju ei järgita standardina uurimisaruandena. Sissejuhatuse, meetodite, tulemuste ja aruteluosade asemel on sissejuhatus, keha ja järeldused.
 1. Sissejuhatus
  1. Algus lk 3 (pärast tiitellehte ja abstrakti ). Pange tähele, et uuringu ülevaateks peab sisalduma teema ja eesmärk, hõlmatud materjali ulatus, kasutatud allikad ja järeldused.
  2. Alustage seda lehekülge, lisades oma pealkirja uuesti (keskele), seejärel alustage sektsiooni kirjutamist (järgmises kahes vahedega real), kasutades tavalisi (5-kohaline) lõigud. Ära kirjuta sõna Sissejuhatus .
  3. Sissejuhatus peaks selgelt määratlema probleemi või probleemi. See jaotis ei ole erinevalt uuringuaruande tutvustusest .
  4. See algab laialt ja muutub üha spetsiifilisemaks.
  5. Sageli on otstarbekas kasutada pealkirju (ja võib-olla alamrubriike) uurimisaruande tekstis, et aidata lugejale tutvustada paberi visandit ja korraldust. Eelistatakse rubriike enne lõiget, mis teavitab lugejat loogilisest organisatsioonist (st muudest rubriikidest, mida kasutatakse). See lõige peaks ilmuma sissejuhatuse lõpus vahetult enne paberi tegelikku keha ja on oluline, sest see võimaldab lugejal teada, milliseid juhiseid paber võtab.
 2. Keha
  1. Kui kasutate pealkirju, tuleb esmase peamise pealkirja tasemeid käsitleda nagu uurimisaruande peamist rubriiki, st tippige peamine pealkiri suur- ja väiketähtede abil ning keskige see horisontaalselt lehele. Teise taseme pealkirjad on hoopis vasakule ja kaldkirjas. Kolmanda taseme pealkirjad (vajaduse korral) on sisestatud nagu tavalised lõiked, mida nad alustavad. Seega on kolmanda taseme pealkirja sõnad lõigust eraldatud, eraldatud sellest perioodiga ja kaldkirjas. Ülejäänud lõik järgib perioodi.
  2. Selles osas tuleks esitada asjakohane kirjandus ja ideed.
  3. Sageli määrab instruktor minimaalse arvu vajalikke viiteid. Need viited loetletakse viitenumbris ja neid tsiteeritakse konkreetse stiili järgi, mida näete kõige selgemalt oma lugemisel lugemisel.
  4. Üldine viga, mida õpilased sageli teevad, on korraldada paber nende konkreetsete viidete ümber, mida nad kasutavad (isegi kasutades pealkirju kui käsikirja peamisi pealkirju). Paber peaks olema korraldatud vastava nähtuse või teooria ümber, mitte aga konkreetsete viidetega, mida paberil kasutatakse.
  5. See osa võib olla pikk (sõltuvalt sellest, kui palju materjali on esitatud).
  6. Te võite proovida tuvastada kirjanduses suhteid, vastuolusid, lünki ja vastuolusid.
  7. Sa võid soovitada võimalikke lahendusi tuvastatud probleemidele.
  8. Võiksite soovitada tulevasi uuringute suundi.
 3. Järeldused
  1. Lõpuks vajate lõpu sektsiooni, kus saate kokku võtta peamised punktid, mida olete teinud.

1. liide – pealkirjaleht (allpool)


Hoiakud aborti suunas

1

Jooksupea: ABORTSIOONID KOLLEEGI STUDENTIDES

Hoiakud abordi poole Midwestern College’i üliõpilaste juures Mark Plonsky University of Wisconsin – Stevens Point PSY389 instruktori nime kuupäeva nõuete osalisel täitmisel2. liide – tulemuste esitamise näited (allpool)

käsikirja lehekülje päis

lehekülje number

Telerivaatamise   tundide arvu ja agressiivsete toimingute sageduse uurimine iga 

60 lapse kohta näitas positiivset või otsest seost 

televisiooni vaatamise ja agressiivse 

käitumise vahel. 

Seda tähelepanekut toetas analüüs, mis kasutas Pearsoni korrelatsioonikoefitsienti , r (58) = .63, p <.001. 

   Kontrollrühm ( M = 14,1) mäletas 

mälu testis rohkem sõnu kui ravitud rühm ( M = 12,3). 

Seda erinevust testiti sõltumatute 

rühmade t testiga ja see oli osutunud mittesuuruseks, t (18) = 1,23, p

= .283. Seega ei 

toeta andmed ravimi mõjust mälule. 

   Lühikese, keskmise ja pika 

retentsiooniaegade keskmised skoorid olid vastavalt 5,9, 10,3 ja 14,2. 

Ühesuunaline variatsioonianalüüs näitas 

säilitusintervalli, F (2, 34) = 123,07, p <0,001 olulist mõju . 

   Kui 60% meestest nõustus, et nende 

kaardilugejate oskused olid tugevad, siis ainult 35% naistest. 

2 x 2 Chi ruudu analüüs näitas, et see oli 

oluline erinevus, x 

2

 (1, N = 119) = 10,51, p = 0012,

viitab sellele, et sugu 

ja usaldusväärsus on seotud kaardilugejate oskustega.


3. liide – viite jaotise näide (allpool)

käsikirja lehekülje päis

lehekülje number

Viited

Anisman, H., Remington, G., & Sklar, LS (1979). 

   Vältimatu šoki tagajärjed järgnevatele põgenemisjõudlustele 

   : katekolamiinergiline ja kolinergiline 

   ravivastuse ja hoolduse vahendus. Psychopharmacology, 61 (1) , 107-124. 
Beck, AT (1967). Depressioon: kliinilised, eksperimentaalsed 
   ja teoreetilised aspektid . New York: Hoeber. 
Cicero, TJ (1979). 
   Alkoholismi loomade analoogide kriitika . E. Majchrowicz & EP Noble (Ed.), Etanooli biokeemia ja farmakoloogia ( 
   2. köide , lk 31-59). New York: Plenum Press. 
Dorworth, TR, ja Overmier, JB (1977). On "õppinud

   

      abitus ": terapeutiline mõju 

   elektrokonvulsiivne löökidele. Füsioloogilised psühholoogia, 

   5, 355-358. 

Plonsky, M. (2004). Psühholoogia stiilitundega Hüpertekstipõhine 

   kirjalikult juhend (Versioon 5). otsitud veebis 

   10. jaanuaril 2004. http : http://www.uwsp.edu/psych/apa4b.htm 

USA tervishoiu, hariduse ja heaolu osakond 

   (1971) Alkohol ja tervis Washington, DC: USA 

   valitsuse trükikoda.


4. liide – tabeli näide (allpool)

käsikirja lehekülje päis

lehekülje number

Tabel 1
 
Keskmine 

vanus Seksuaalset teavet omandati võrreldes kõige vanemate ja vanemate 

vanuserühmadega.
-------------------------------------------------- ----
Vanus
omandas
Noorim
vanus
Vanim
vanus
------------------------------
Teave Tähendab SD Tähendab SD Tähendab SD
-------------------------------------------------- ----
Kuidas lapsed on tehtud 10.1 2.9 8.5 2.8 11.9 2.7
Kuidas lapsed sünnivad 10,0 3.1 8.4 3.1 11.6 2.8
Seksuaalvahekord 11.6 2.6 10.4 2.6 13.1 2.6
Menstruatsioon 11.6 2.2 9.9 2.1 12.6 2.1
Öine heitkogused 12.5 2.6 10.8 2.6 13.4 2.7
Masturbatsioon 13.0 2.6 11.4 2.8 14,0 2.6
Sünni kontroll 13.9 2.4 12.0 2.2 14.3 2.4
Homoseksuaalsus 13.4 2.8 11.3 2.8 14.1 2.5
Suguelundite terminoloogia 12.4 2.9 10.4 3.3 13.1 3.3
Orgasm 14,0 2.3 12.5 2.7 15,0 2.6
STD-d 14.1 2.3 12.0 2.4 14.7 2.4
-------------------------------------------------- ----
STD = sugulisel teel levivad haigused

 


5. liide – näide joonise pealdise leht (allpool)

käsikirja lehekülje päis

lehekülje number

Joonis Pealdised

Joonis 1 . Keskmine aktiivsus loetakse emade 

toitumise ja roti vanuse funktsiooniks testimise ajal. Joonis 2 . Jooksva sõidu ajal vahistatud isikute arv seoses 
nädala päevaga.

Selle dokumendi 1. versioon läks võrgus 8/96. Viimane versioon 4/05. Viimati puudutanud 11/18.
Copyright © 1996-2017 M. Plonsky .
http://www.uwsp.edu/psych/apa4b.htm
Kommentaarid? mplonsky@uwsp.edu .